13.06.2014

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Piszu - dalszy ciąg realizacji RPW - ekspert - Agnieszka Zawitkowska - " Postawy uczniowskie - jak je kształtować?"

warsztaty

11.06.2014

- sieć współpracy i samokształcenia - praca z uczniem młodszym - spotkanie z ekspertem - p. Dorotą Mularz

" Efektywna praca z uczniem młodszym"

Cel: 

- praca z uczniem trudnym wychowawczo,

- metody pracy z dzieckiem wycofanym, agresywnym, nadpobudliwym psychoruchowo,

- sposoby modyfikacji zachowań dziecka,

- sposoby efektywnej współpracy z rodzicami dzieci trudnych wychowawczo,

- sposoby modyfikacji zachowań dziecka.

 

Zespół Szkół Nr 1 w Białej Piskiej - dalszy etap realizacji RPW - ekspert - Jerzy Mantur

- warsztat,

- konsultacje eksperckie,

10.06.2014

- sieć współpracy i samokształcenia - sieć dyrektorów - spotkanie z ekspertem -

 " Dyrektor jako pracowdawca" - Z. De- Mezer

 

Cel:
- Wyposażenie uczestników sieci w wiedzę i umiejętności dotyczące tworzenia prawa 

 

wewnątrzszkolnego,
- uczestnicy znają zasady wprowadzania zmian do statusu szkoły oraz przygotowania decyzji 

 

lub zarządzenia dyrektora.

 

Warsztaty na temat: Jak wprowadzać zmiany do statutu szkoły oraz jak przygotować decyzję lub zarządzenie dyrektora szkoły. 
 

 

sieć współpracy i samokształcenia - praca z uczniem o specyficznych potrzebach edukacyjnych 

 " Nauczyciele pracują zespołowo"  - ekspert - Dorota Mularz

Cel :

Kompleksowa pomoc w pracy z uczniem wymagajacym wsparcia,

- Diagnoza potrzeb ucznia,

- Motywacja uczniów wymagajacych szczególnego wsparciaw procesie edukacji,

- Automotywacja ucznia.

 

Przedszkole Miejskie w Białej Piskiej - konsultacje eksperckie - Maria Ferenc

09.06.2014

sieć współpracy i samokształcenia - sieć wychowawcza - spotkanie z ekspertem " Różne sposoby motywowania uczniów" - praca z uczniem sprawiającym trudności wychowawcze.

Cel: Rozwój kompetencji rozwiązywnia problemów wychowawczych.

- w jaki sposob zdiagnozować przyczyny problemów ucznia, jak radzić sobie z tzw. trudnymi uczniami, jak pozyskać rodziców do współpracy.

 

clip_image001

Szanowni Państwo!

Zbliża się czas podsumowań rocznej pracy SORE, mianowicie czas złożenia sprawozdania z RPW. W imieniu Ośrodka Rozwoju Edukacji, zapraszamy do udziału w bezpłatnych spotkaniach konsultacyjnych, które dają osobom zajmującym się zewnętrznym wspomaganiem szkół możliwość wymiany doświadczeń w różnym zakresie: od sposobu sporządzania dokumentacji, przez wykorzystywane w codziennej pracy metody, do  radzenia sobie w obliczu najczęściej pojawiających się problemów. Do udziału zapraszamy przede wszystkim aktywnych SORE, a także pracowników placówek doskonalenia nauczycieli, poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz bibliotek pedagogicznych, którzy realizują zadania zgodnie z założeniami nowego systemu doskonalenia nauczycieli. Będzie to dla Państwa doskonała okazja do spotkania w gronie osób, które na co dzień stawiają czoła wyzwaniom pracy SORE.

CELE SPOTKAŃ:

Podczas spotkań będą Państwo mieli okazję do dzielenia się wiedzą i doświadczeniami z pracy SORE z innymi uczestnikami, również w formie prezentacji dobrych praktyk. Na każdym ze spotkań pojawi się specjalista prezentujący wybrany przez Państwaw momencie zapisu na spotkanie konsultacyjne temat. Poznają Państwo również nowe metody pracy, które będą Państwo mogli wykorzystać w ramach wykonywania codziennych obowiązków. Dodatkowo na spotkaniach uczestnicy chętnie prezentują własne sprawozdania z RPW i inne dokumenty związane z pracą w zakresie wspomagania szkół, co może ułatwić Państwu sporządzenie własnych sprawozdań.

Głównym celem spotkań jest zatem podniesienie wiedzy i umiejętności osób odpowiedzialnych za wspomaganie pracy szkół, a także wspieranie ich w realizacji nowych zadań, jednocześnie przygotowując na zreformowanie systemu doskonalenia nauczycieli.

Spotkania prowadzone są przez osoby, które posiadają znaczne doświadczenie w pracy ze środowiskiem SORE.

W załączniku znajduje się harmonogram godzinowy spotkań.

TERMINY: Poniżej przedstawiamy harmonogram spotkań w czerwcu i wrześniu. Aby ułatwić Państwu dojazd i uczestnictwo, spotkania organizowane są w miastach wojewódzkich. Przy zapisie nie obowiązują ograniczenia regionalne, co oznacza że mogą Państwo wybrać najdogodniejsze miejsce spotkania. Dodatkowo osobom, które od miejsca spotkania dzieli znaczna odległość, oferujemy skorzystanie z bezpłatnego noclegu w pokoju 2-osobowym pomiędzy dniami szkoleń.

Spotkania odbywają się w dwóch turach. Pierwsza trwa od kwietnia do czerwca, druga odbędzie się we wrześniu.

Nie ma obowiązku uczestniczenia w obu spotkaniach można wybrać czerwcowe lub wrześniowe. Jednak jeśli mają Państwo taką możliwość, zachęcamy do uczestniczenia w całym cyklu, tj. w spotkaniu i w czerwcu, i we wrześniu, ponieważ program zajęć nie jest jednakowy. Spotkania zostały zaplanowane w taki sposób, aby odpowiadać Państwa bieżącym potrzebom w czerwcu poruszamy m.in. temat sprawozdań z Rocznego Planu Wspomagania, we wrześniu natomiast skupimy się na przygotowaniach do pracy w kolejnym roku szkolnym.

  1. Olsztyn: 9-10.06 oraz 22-23.09
  2.  9-10.06 oraz 5-6.09
  3.  11-12.06 oraz 11-12.09
  4.  11-12.06 oraz 15-16.09
  5.  12-13.06 oraz 15-16.09
  6.  17-18.06 oraz 8-9.09

Dodatkowo przedstawiamy terminy drugiej tury spotkań (we wrześniu) w miastach:

 

1. Poznań: 22-23.09

2. Łódź: 17-18.09

3. Kraków: 11-12.09

4. Wrocław: 5-6.09

5. Bydgoszcz: 11-12.09

ZAPISY:

Rejestracja elektroniczna na spotkania konsultacyjne możliwa jest pod adresem: http://www.sore.cwa.pl/formularz.

Zapraszamy również do podzielenia się swoim doświadczeniem poprzez prezentację dobrych praktyk podczas spotkań konsultacyjnych wystarczy wysłać odpowiednie zgłoszenie dostępne również w formularzu rejestracji.

Liczba miejsc na każde spotkanie jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

DODATKOWO każdy uczestnik konferencji otrzyma nieodpłatnie:

- materiały dydaktyczne i konferencyjne

- pełne wyżywienie w trakcie trwania konferencji w postaci przerw kawowych i obiadu

- imienne zaświadczenie o udziale w spotkaniu

UWAGA: osobom spoza obszaru, w którym odbędzie się spotkanie zapewniamy również bezpłatne noclegi pomiędzy dwoma dniami szkoleń w pokojach 2-osobowych.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Więcej informacji otrzymają Państwo na stronach projektu: www.sore.cwa.pl oraz http://www.ore.edu.pl/wspieranie

Wykonawcą  cyklu bezpłatnych spotkań konsultacyjnych organizowanych w ramach projektu pn. System doskonalenia nauczycieli oparty na ogólnodostępny kompleksowym wspomaganiu szkół realizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji jest Konsorcjum YDP SA oraz CWA Pro Publico.

Spotkania odbędą się w ramach projektu pn. System doskonalenia nauczycieli oparty na ogólnopolskim kompleksowym wspomaganiu szkół, realizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Z poważaniem,

Biuro Projektu

Tel: 61 624 00 45 lub 58 524 83 26

Fax: 58 520 17 19

e-mail: //poczta.home.pl/mail/write?to=Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. " style="color:purple">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub //poczta.home.pl/mail/write?to=Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. " style="color:purple">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www: www.sore.cwa.pl 

Biuro Projektu jest czynne w dni robocze w godzinach 8-16.

W sprawie rejestracji na spotkania konsultacyjne:

%0

Więcej artykułów…

  1. 7.06
  2. 6.06
  3. 5.06
  4. 4.06
  5. 3.06